Projekto kodas: Nr. SRF-FAV-2022-1-0017
Pavadinimas: Vaikų ir jų artimųjų fizinio raštingumo didinimas Kazlų Rūdos ir Šakių r. savivaldybėse
Projekto tikslas: Didinti mokyklinio amžiaus vaikų fizinio raštingumo lygį Kazlų Rūdos ir Šakių r. savivaldybėse pereinant nuo fragmentuotų žinių teikimo link sąmoningo ir atsakingo požiūrio į fizinį aktyvumą ugdymo taip skatinant didesnį vaikų ir jų artimųjų susidomėjimą fizinio aktyvumo veiklomis.
Partneriai: Šakių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, Kazlų Rūdos savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Projektas bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.
Rugsėjo 27 dieną minint pasaulinę širdies dieną Kazlų Rūdos virvių parke įvyko 10km. pėsčiųjų žygis „Tegul širdis sujungia aktyviam gyvenimui“. Renginyje be žygio taip pat buvo pristatomos Kazlų Rūdos savivaldybės visuomenės sveikatos biuro vykdomi fizinio aktyvumo užsiėmimai, renginio dalyviai buvo konsultuojami sveikos gyvensenos klausimais, norintiems buvo atliekama kūno sudėties analizė, matuojama plaštakos raumenų jėga bei deguonies kiekis kraujyje.
Rugsėjo 21 ir 28 dieną įvyko kompleksiniai sporto sklaidos renginiai vaikams ir jų artimiesiems Šakiuose.
Renginių metu buvo pristatomi Šakių visuomenės sveikatos biuro parengti fizinį aktyvumą ir sveiką gyvenseną skatinantys vebinarai, renginio dalyviai buvo supažindinami su įvairiomis mobiliomis programėlėmis, kurių pagalba galima fiksuoti ir stebėti savo sveikatos ir fizinio aktyvumo rodiklius. Fizinio aktyvumo instruktoriai švietė dalyvius sporto, fizinio aktyvumo ir kitais sveikatos stiprinimo klausimais. Renginio dalyviai turėjo galimybės išbandyti virtualios realybės akinius, jų pagalba susipažinti su įvairiomis sporto šakomis. Taip pat vyko ir praktiniai užsiėmimai, organizuotos mankštos, estafetes, sportiniai žaidimai. Visi užsiėmimai buvo pritaikyti įvairaus amžiaus grupių asmenims, kadangi į renginį buvo kviečiami tiek vaikai, tiek suaugę.
Laukiami kiekybiniai ir kokybiniai rezultatai, poveikis tikslinėms grupėms:
Kiekybiniai rezultatai – įvykdyti 3 renginiai po 8 val.; renginiuose sudalyvavę asmenys – 75 asm.;
Kokybiniai rezultatai – dalyvių atsakas ir noras dalyvauti pokyčiuose, teigiami dalyvių atsiliepimai, aukštas dalyvių pasitenkinimo lygis, įgytos naujos vertingos žinios, kompetencijos ir įgūdžiai, fizinio aktyvumo veiklos praturtintos informacinėmis technologijomis, veiklos suorganizuotos įtraukiant vienu metu sportuoti skirtingų amžiaus grupių asmenis., sukaupta nauja geroji patirtis, užsimezgę bendradarbiavimo tinklai. Poveikis tikslinėms grupėms – padidėjęs fizinis raštingumas; atsiradęs susidomėjimas ir motyvacija užsiimti fizinio aktyvumo veiklomis; suformuotas sąmoningas požiūris į fizinį aktyvumą; atsiradęs noras reguliariai sportuoti; per asmenines patirtis atrastos konkretiems asmenims pagal jo galimybes ir poreikius tinkamiausios fizinio aktyvumo formos; pagerėjęs pratimų taisyklingas atlikimas; teigiamas sveikatos rodiklių pokytis; atsiradęs noras visai šeimai
kartu sportuoti.