Projekto kodas: Nr. SRF-FAV-2022-1-0017
Pavadinimas: Vaikų ir jų artimųjų fizinio raštingumo didinimas Kazlų Rūdos ir Šakių r. savivaldybėse
Projekto tikslas: Didinti mokyklinio amžiaus vaikų fizinio raštingumo lygį Kazlų Rūdos ir Šakių r. savivaldybėse pereinant nuo fragmentuotų žinių teikimo link sąmoningo ir atsakingo požiūrio į fizinį aktyvumą ugdymo taip skatinant didesnį vaikų ir jų artimųjų susidomėjimą fizinio aktyvumo veiklomis.
Partneriai: Šakių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, Kazlų Rūdos savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Projektas bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.
Renkamos grupės su vaikais dirbančių įvairių sričių specialistų: psichologų, socialinių darbuotojų, pedagogų, įvairias neformalaus švietimo veiklas vykdančių specialistų (meno, muzikos, dailės, kalbų ir pan.). Viena grupė renkama Kazlų Rūdos, o kitą Šakių raj. savivaldybėje.
Užsiėmimų tikslas – paskatinti su vaikais dirbančius įvairių sričių specialistus į įprastas kasdienes veiklas su vaikais integruoti fizinį aktyvumą taip prisidedant prie specialistų fizinio raštingumo ugdymo bei vaikų fizinio aktyvumo didinimo.
Šia veikla siekiama keisti nusistovėjusį požiūrį į fizinį aktyvumą, plėsti su vaikais dirbančių specialistų akiratį ir žinias, susijusias su fiziniu aktyvumu, mažinti sėdimos veiklos skatinimą. Šia veikla siekiama skatinti integruoti fizinį aktyvumą į kasdienes veiklas, fizinį aktyvumą padaryti malonia ir savaime suprantama veikla. Siekiant padidinti vaikų motyvaciją būti fiziškai aktyviais, svarbu, kad juos supantys įvairių sričių specialistai laikytųsi sveikos gyvensenos principų, patys saugotų bei puoselėtų savo sveikatą, būtų pavyzdys vaikams, gyvenime ir darbe vadovautųsi holistine sveikatos samprata, stengtųsi integruoti sveikos gyvensenos ugdymą, ypač fizinį aktyvumą, į visą neformaliojo ugdymo procesą.
Laukiami kiekybiniai ir kokybiniai rezultatai, poveikis tikslinėms grupėms:
Kiekybiniai rezultatai – įvykdyti užsiėmimai 2 grupėms po 8 val.; užsiėmimuose sudalyvavę asmenys – 24 asm.
Kokybiniai rezultatai – dalyvių atsakas ir noras dalyvauti pokyčiuose; teigiami dalyvių atsiliepimai; aukštas dalyvių pasitenkinimo lygis; įgytos naujos vertingos žinios, kompetencijos ir įgūdžiai. Poveikis tikslinėms grupėms – padidėjęs fizinis raštingumas; atsiradęs susidomėjimas ir motyvacija užsiimti fizinio aktyvumo veiklomis; atsiradusi motyvacija integruoti fizinio aktyvumo veiklas įprastoje kasdienėje veikloje; suformuotas sąmoningas požiūris į fizinį aktyvumą; atsiradęs noras reguliariai sportuoti.