Projekto kodas: Nr. SRF-FAV-2022-1-0017
Pavadinimas: Vaikų ir jų artimųjų fizinio raštingumo didinimas Kazlų Rūdos ir Šakių r. savivaldybėse
Projekto tikslas: Didinti mokyklinio amžiaus vaikų fizinio raštingumo lygį Kazlų Rūdos ir Šakių r. savivaldybėse pereinant nuo fragmentuotų žinių teikimo link sąmoningo ir atsakingo požiūrio į fizinį aktyvumą ugdymo taip skatinant didesnį vaikų ir jų artimųjų susidomėjimą fizinio aktyvumo veiklomis.
Partneriai: Šakių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, Kazlų Rūdos savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Projektas bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.
Stovykla buvo skirta Šakių rajono savivaldybės gyventojams, kuri vyko 2023m. birželio 19-21 dienomis, Palangoje.
Veiklos aprašymas: Stovyklų tikslas – ugdyti vaikų fizinį raštingumą taip didinant fizinį aktyvumą ir skatinant kartu judėti visą šeimą. Tikslinė grupė – Šakių r. vaikai ir jų artimieji. Atlikti naujausi mokinių gyvensenos tyrimai rodo žemą Šakių r. sav. vaikų susidomėjimą fizinio aktyvumo veiklomis, ypatingai po pamokų. Dėl žemo vaikų fizinio aktyvumo didelė atsakomybė tenka ir jų artimiems žmonėms. Nuo jų požiūrio į fizinį aktyvumą ir sveiką gyvenseną, nuo jų žinių šiais klausimais lygio labai priklauso vaikų sveikata ir fizinis aktyvumas. Deja, šiuolaikiniai tėvai, kurie turėtų rodyti pavyzdį, dėl savo fizinio pasyvumo, didelio užimtumo, nesusigaudymo ar abejingumo vaikų fiziniam aktyvumui neskatina, o kartais net slopina jų pomėgį fiziškai lavintis. Atsižvelgiant į tai, pradėta organizuoti bendros vaikų ir jų artimųjų fizinio aktyvumo didinimo stovyklos, kurių metu, kartu su fizinio aktyvumo specialistais įvairių užsiėmimų ir veiklų pagalba buvo didinama motyvacija reguliariai sportuoti visiems šeimos nariams. Stovyklų metu dalyviai teoriškai ir praktiškai buvo supažindinami su įvairiomis fizinio aktyvumo veiklomis, jų įtaka žmogaus fizinei ir psichinei sveikatai ir gerai savijautai, per asmeninę patirtį buvo padedama atrasti konkrečiam asmeniui pagal jo galimybes ir poreikius tinkamiausią fizinio aktyvumo formą, buvo skiriamas ypatingas dėmesys pratimų atlikimo taisyklingumui, ugdomas dalyvių suvokimas apie asmeninius fizinio aktyvumo poreikius bei poveikį. Vykdant stovyklų dalyvių atranką buvo atsižvelgiama į kriterijų dėl moterų įsitraukimo: ne mažiau 50 proc. veiklų dalyvių buvo moterys, merginos, mergaitės. Siekiant padidinti dalyvių motyvaciją ir įsitraukimą į stovyklos, jos vyko nemokamai. Stovyklų metu dalyviai gavo nemokamą apgyvendinimą (2 n.), maitinimą (pusryčiai, pietūs, vakarienė), vyko kavos pertraukėlės (2 kartus per dieną), buvo suorganizuotas nemokamas transportas (pirmyn-atgal), užsiėmimai vyko salėje ir lauke. Stovyklai vadovavo stovyklos vadovas, kuris rūpinosi dalyvių saugumu, sveikata, higiena, laisvalaikiu tarp ir po veiklų. Veiklas moderavo moderatorius, kuris reikalingas atsižvelgiant į grupės dydį (30 asm.), turinį (daug skirtingų veiklų viena po kitos), trukmę (8h). Fizinio aktyvumo specialistai švietė dalyvius sporto, fizinio aktyvumo ir kitais sveikatos stiprinimo klausimais, vedė užsiėmimus, pratybas.