Birželio 6-8 dieną Rumšiškėse, sodybos „Pas Poną“ patalpose įvyko antrosios „Keliaujantis Aristavėlės dvaras – KAD“ (LT04-1-KM-K01-011) mokomosios praktinės dirbtuvės – stovykla vaikams/jaunimui.

Dirbtuvėse –stovykloje dalyviais tapo gabūs Trakų Vytauto didžiojo gimnazijos, Trakų rajono Aukštadvario gimnazijos ir Vilniaus Trakų Vokės gimnazijos mokiniai, lankantys Trakų meno mokyklą.

Pirmąją stovyklos dieną dalyviai buvo supažindinti su „Keliaujantis Aristavėlės dvaras – KAD“ projektu, jo idėja ir tęstinumu. Dalyvių motyvaciją pakėlė žinia apie jų svarbų indėlį šiose dirbtuvėse – jų sukurti dirbiniai bei piešiniai vėliau bus perkelti į keliaujantį Aristavėlės dvarą kaip ugdomoji ir šviečiamoji priemonė renginiuose dalyvaujantiems regionų vaikams.

Dalyviai sužinojo apie Aristavėlės dvarą, tyrinėjo dvaro nuotraukas bei pabandė atkurti dvarą gamindami dvaro maketą. Komandinio darbo metu dalyviai iš kartono bei medinių pagaliukų konstravo sienas, stogą, dažė, išpiešė langus, papildė kolonomis. Šalia maketo dalyviai pasitelkę savo fantaziją sukūrė ir įsivaizduojamus dvaro gyventojus.

Antrąją stovyklos dieną dalyviai turėjo progą Aristavėlės dvarą pamatyti gyvai. Ekskursijos į Lietuvos Liaudies muziejų metu dalyviai taip pat susipažino ir su Lietuvos etnografija.

Po pietų stovyklos dalyviai išklausė paskaitą apie video meną, bei įsitraukė į informacinio video klipo apie Aristavėlės dvarą kūrimą, panaudojant jų pačių paruoštą Aristavėlės maketą. Personažus inscenizavo,  įgarsino ir su edukatorių pagalba sumontavo pažintinį filmą – personažų pasakojimą apie dvarą.

Paskutinę stovyklos dieną dalyviai dar labiau pagilino savo žinias apie etnografinius regionus – sudalyvavo interaktyvioje edukacijoje ir atliko įvairias užduotis.

Stovyklos dalyviai buvo supažindinti su tradiciniais lietuvių liaudies amatais – šiaudinių dirbinių sodų gamyba bei tradicinių juostų audimu.  Šiuos amatus turėjo progą išbandyti ir patys.

Taip pat dalyviai susipažino su polichromija mene, jos išraiškomis keramikoje, dažė pirmosios stovyklos metu dalyvių kurtus dekoratyvius keramikos dirbinukus, taip baigdami kurti jungtinius dviejų stovyklų dalyvių meno kūrinius, jausdami atsakomybę ne tik už savo, bet ir kitų jaunųjų menininkų kūrybą.

Siekiant, kad stovykloje laikas būtų praleistas ne tik įsisavinant naują informaciją, nepamirštant, kad stovyklos dalyviais yra vaikai, stovyklos programą papildė ir įvairūs atpalaiduojantys užsiėmimai bei žaidimai – dailės terapija, improvizaciniai žaidimai, kūrybiniai – emociniai užsiėmimai, bei viktorina su saldžiais apdovanojimais.

Projektas finansuojamas EEE ir Norvegijos finansinio mechanizmo lėšomis