SPALIO 18, 19 IR 20 D. MUZIEJAUS ARISTAVĖLĖS DVARE VYKO EEE PROJEKTO „KELIAUJANTIS ARISTAVĖLĖS DVARAS – KAD“ UŽDARYMO RENGINYS

Spalio 18–20 dienomis, Lietuvos liaudies buities muziejaus Aristavėlės dvare įvyko 𝐄𝐄𝐄 𝐩𝐫𝐨𝐣𝐞𝐤𝐭𝐨 „𝐊𝐞𝐥𝐢𝐚𝐮𝐣𝐚𝐧𝐭𝐢𝐬 𝐀𝐫𝐢𝐬𝐭𝐚𝐯𝐞̇𝐥𝐞̇𝐬 𝐝𝐯𝐚𝐫𝐚𝐬 – 𝐊𝐀𝐃“ uždarymo renginys. Jo metu buvo pristatomi projekto komandos ir partnerių pranešimai apie įgyvendintus etapus, pasidalinta patirtimi, aptarta ateities perspektyva.

Renginyje dalyvavo ir pranešimus apie projekto veiklas pristatė Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos EEE finansinio mechanizmo Kultūros programos koordinatorė, centrinės projektų agentūros atstovai, projekto partneriai: VŠĮ Lektoriai, VDA, Norvegijos lietuvių bendruomenių atstovai. Galima pasidžiaugti pasiektais projekto tikslais ir rezultatais, taip pat bendradarbiavimu tarp skirtingų institucijų ir bendruomenių. Renginio svečiams buvo pademonstruoti ir pristatyti projekto metu sukurti XVIII a. pab. – XIX a. vid. dvariški kostiumai. Pristatyta dvare eksponuojama paroda „Prarasto laiko beieškant: atsiminimai iš Lietuvos dvarų“, taip pat vyko rožių iš krepinio popieriaus dirbtuvėlės.
Spalio 19–20 dienomis dr. prof. Rhys Evans (The University College for Green Development) pristatė pranešimus (anglų kalba) apie bendruomenės kultūros vystymąsi ir plėtrą, taip pat vyko diskusijos kultūros paveldo temomis. Renginio metu taip pat vyko projekto eigoje sukurtos Kultūros paso edukacijos, kuriose dalyvavo Rumšiškių Antano Baranausko gimnazijos moksleiviai.
👉Daugiau apie projektą galite rasti: http://aristavelesdvaras.llbm.lt/#naujienos
 
🎥Renginys buvo fotografuojamas ir spalio 19-ą dieną tiesiogiai transliuojamas muziejaus Facebook paskyroje. 
 
Projekto pavadinimas: „Keliaujantis Aristavėlės dvaras – KAD“, kodas: LT04-1-KM-K01-011. Projektas finansuojamas iš 2014–2021 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos „Kultūros prieinamumo plėtojimas ir kultūrinio švietimo stiprinimas“ lėšų.